Technologie

Barefoot

Barefoot

Anatomický tvar poskytuje přirozený komfort. Adaptivní materiály a minimalistická konstrukce. Nulový sklon podešve přináší přirozenou chůzi.

FlexConnect

FlexConnect

FLEXconnect™ - EVA mezipodešev se speciálními dvousměrnými drážkami pro větší flexibilitu, hbitost a stabilitu na nerovném terénu

Gore-Tex

Gore-Tex

Membrána GORE-TEX® se přivýrobě turistických bot využívá už více než 20 let.Tato membrána s miliardou mikroskopických pórů na čtvereční centimetr je nejlepší zárukou voděodolné a přitom vysoce prodyšné obuvi. MERRELL však chce ještě víc. Jen to nejlepší je pro něj dost dobré! Proto s firmou Gore-Tex zahájil úzkou spolupráci a společně vyvinuli různé typy membrán navržených přímo na míru jednotlivým řadám značky MERRELL. Výsledek je revoluční. Membrána je nyní dokonale přizpůsobená typu obuvi. Lehkou botu určenou pro sportovní aktivity membrána zbytečně nezatěžuje, je maximálně prodyšná a flexibilní. U kožené boty na vysokohorskou turistiku, najdeme membránu silnější a odolnější.

M-Select Dry

M-Select Dry

Voděodolné a prodyšné materiály zabraňují okolní vlhkosti proniknout dovnitř materiálu a současně z ní odvádí pot.
M-Select Grip

M-Select Grip

Odolný materiál podešve zaručuje vynikající trakci na suchém i mokrém povrchu. Díky zešikmeným výstupkům dokáže přirozeně uvolňovat zachycené nečistoty.
M-Select Warm

M-Select Warm

Lehké a tenké zateplení udržující teplo uvnitř boty.
QForm 2

QForm 2

QForm™ 2 mezipodešev s dvojitou hustotou a se stabilizátorem paty navržená speciálně pro ženy pro podporu a pohodlí
Vegan Friendly

Vegan Friendly

K výrobě bot existuje více cest. Obuv s označením Vegan friendly používá 0 % živočišných surovin při zachování 100% komfortu a stylu. Dobře vypadají, dobře padnou.

Vibram

Vibram

S hrdostí vybavujeme téměř všechny naše sportovní a turistické boty podešví Vibram. A má to dva důvody. Za prvé, žádná firma nevytváří lepší vzorky, které jsou stabilní za všech podmínek. Výstupky dezénu nejsou pod nožní klenbou, takže se noha může přirozeně pohybovat. Za druhé, Vibram vytvořil dvě skvělé gumárenské směsi – Trek a TC5+. Ty poskytují výbornou trakci, jak na mokrém, tak i suchém povrchu i v těch nejextrémnějších teplotách. 

Vibram Arctic Grip

Vibram Arctic Grip

podešev Vibram® Arctic Grip poskytuje bezkonkurenční trakci v nepříznivých zimních podmínkách
M-Select Fresh

M-Select Fresh

Stop zápachu! M-select FRESH díky obsahu přirozeně se vyskytujících přátelských mikrobů dokáže po dlouhou dobu úspěšně eliminovat zápach způsobený potem a bakteriemi. Je bez chemie a nezatěžuje přírodní prostředí.

M Bound

M Bound

M Bound™ - speciálně navržené odolné tlumení zajišťující vynikající přizpůsobivost a přímý kontakt s terénem.
M-Select Ice Grip

M-Select Ice Grip

M SelectTM ICE maximizes traction over wet snow, and wet ice with a specialized design that bites into hard-packed, slippery and slick surfaces

M-Select Grip+

M-Select Grip+

M-Select™ Grip+ vzor podešve inspirovaný a designovaný podle kostry nohy: zajišťuje skvělou přilnavost, odolnost a trakci na mokrých i suchých stezkách
AirCushion

AirCushion

Merrell Air Cushion tlumení v patní části zaručuje zvýšenou absorpci nárazů a poskytuje stabilitu
AirCushion Viz

AirCushion Viz

Merrell Air Cushion tlumení v patní části zaručuje zvýšenou absorpci nárazů a poskytuje stabilitu
AirCushion+

AirCushion+

Merrell Air Cushion+ tlumení se strategicky rozmístěnými vzduchovými polštářky v mezipodešvi pro zvýšenou absorpci nárazů, lehkost a pohodlí po celé délce chodidla
Bloom

Bloom

Technologie BLOOM umožňuje výrobu pružných pěn z biomasy řas, jež má schopnost čistit a obnovovat životní prostředí. Tato technologie výroby tak přispívá k přirozené rovnováze prostředí a pomáhá nám kompenzovat tradiční výrobu obuvi, jež používá ropu jako hlavní surovinu. Boty vyrobené řas za pomoci technologie Bloom se rovnají množství 225 lahví přefiltrované vody vrácené do přírody a zadržení 21 balónkům naplněných C02 před vypuštěním do atmosféry*.

*Stélka pánské velikosti 9 + mezipodešev, 200 g, 25% podíl řas.

Cleansport NXT

Cleansport NXT

Cleansport NXT je inovativní technologie, která chrání obuv a výstroj před nepříjemným zápachem.

Využívá pokročilý systém užitečných bakterií, které jsou impregnovány na každý čtvereční centimetr tkaniny. Při kontaktu s organickým materiálem (pot) dochází k jejich aktivaci a začínají produkovat enzymy. Ty ničí škodlivé bakterie způsobující zápach dříve, než stihnou začít pracovat. Vaše vybavení tak zůstává stále svěží a bez zápachu. Bakterie zůstávají vázané na povrchu po celou dobu životnosti výrobku.

Tato inovativní technologie je naprosto přírodní a díky absenci chemie zdravotně nezávadná a nezatěžuje životní prostředí.

FlexPlate

FlexPlate

Technologie Merrell FlexPlate™ nabízí kompletní oporu celého chodidla a nízkou váhu. Strategicky profilovaná podešev poskytuje více stability, ochrany a odolnosti a umožňuje vyvážený záběr. Proměnná kompozice je zárukou dokonalé optimalizace mezi tuhostí a pružností.

FloatPro

FloatPro

FLOATPRO®
Pěnová mezipodešev FloatPro® je zárukou dlouhotrvajícího pocitu lehkosti a pohodlí. Toho, že odlehčené materiály postupem času ztrácí svoji původní pružnost, jsme si u nás velmi dobře vědomi. Proto jsme ve spolupráci s našimi chemiky vyvinuli pěnu, která je mnohem lehčí než standardně používaný materiál EVA, přitom však nabízí stálou pružnost i po stovkách kilometrů. FloatPro® je novou technologií, která vaší botě zajistí dlouhodobé pohodlí a prodlouží její životnost.

Gore-Tex Invisible Fit

Gore-Tex Invisible Fit

GORE® INVISIBLE FIT – PRO VĚTŠÍ POHODLÍ, RYCHLEJŠÍ SCHNUTÍ,

NIŽŠÍ HMOTNOST.

Navrženo speciálně pro běžeckou obuv. Technologie GORE-TEX® Invisible Fit zajišťuje plnou voděodolnost, vysokou prodyšnost a maximální pohodlí – jako byste měli na nohou svoji oblíbenou léty ověřenou botu.

Hydramorph

Hydramorph™ odtokové kanálky a otvory v mezipodešvi pro rychlý odtok vody a výbornou prodyšnost

Hypercage

Floating Hypercage™ - PU prvek pro stabilitu chodidla v botě při sebězích a ostrých zatáčkách
Kinetic Fit Advanced

Kinetic Fit Advanced

ENHANCED HEEL STABILITY AND HEEL CUSHIONING
Enhanced heel and arch structure with integrated cushion pod reduces foot fatigue providing medium support for demanding pursuits.

Kinetic Fit Base

Kinetic Fit Base

PŘIZPŮSOBIVÝ TVAR A INTUITIVNÍ PODPORA

Přizpůsobí se vašemu chodidlu. Stélka Kinetic Fit poskytuje flexibilní a intuitivní podporu a zajišťuje bezpečnost při pohybu.

Více informací    >>
Kinetic Fit Tri

Kinetic Fit Tri

PODPORA KLENBY VE TŘECH ZÓNÁCH

Strukturované źóny umístěné ve třech primárních místech klenby zajišťují pohodlí po celý den.

M-Quantum Grip

M-Quantum Grip

SPOLEHLIVÁ TRAKCE V HORSKÉM TERÉNU I PŘI RYCHLÉM BĚHU

Naprostou alfou a omegou v očích trailových běžců, kteří se často pohybují v kamenném a sypkém terénu, je trakce. A proto je tu podešev Quantum Grip. Tato velmi odolá směs, jejíž vývoj trval více jak dva roky, vám nabídne spolehlivý záběr i v těch nejextrémnějších horských podmínkách.

M-Select ICE

M-Select ICE

Maximalizuje trakci na mokrém sněhu a ledu se specializovaným designem, který se zakousne do tvrdých zasněžených a kluzkých povrchů.

M-Select Move

M-Select Move

M-Select MOVE je anatomicky tvarovaná stélka podporující přirozený pohyb chodidla, stabilitu a celodennní pohodlí. Integruje v sobě tlumení pěny Return Foram a tvarované podpůrné bloky.
M-Select Wet Grip

M-Select Wet Grip

M-Select™ Wet podešev pro skvělou trakci a přilnavost ve vodě i na suchu
OrthoLite

OrthoLite

Antibakteriální anatomické stélky OrthoLite® dlouhodobě tlumí nárazy, zabraňují vzniku nepříjemného zápachu a plísní, odvádějí vlhkost a zajišťují prodyšnost pro příjemné nošení.
Poron® Vive

Poron® Vive

PORON® Vive nabízí dlouhotrvající pohodlí a výkon. Poskytuje spolehlivé tlumení o menší váze a rozměrech při zachování plného tvaru i po dlouhodobém používání. Díky aktivaci energie v každém kroku tento materiál nabízí pocit pružnosti, který přechází z jednoho kroku do druhého. Výsledkem je snížení přenosu energie na klouby a svaly, což minimalizuje celkovou únavu.

Recycled

Recycled

Recyklované materiály

U nás neustále hledáme příležitosti, jak efektivně využít recyklovaných materiálů v naší produkci. Ať už se jedná o výrobu tkaniny z plastů či odpadu nalezeného v oceánech nebo zužitkování odpadového materiálu z výroby, naše mise má jasný cíl – maximálně využít potenciálu, jež recyklované materiály nabízí.

Uni-Fly

Uni-Fly

Mezipodešev vyrobená z ultra-odolné a lehké EVA pěny, která je o 20 % měkkčí než standardní pěny EVA. Strategicky umístěné tumící části rozptylují nárazy a napomáhají stabilitě při odrazu.
Vibram EcoDura

Vibram EcoDura

VIBRAM® ECODURA – OBNOVITELNÝ VÝKON & ODOLNOST

I když naše exklusivní podešev Vibram® Ecodura nese 30% podíl recyklovaných materiálů, její vynikající výkon a vysoká odolnost jsou plně zachovány. Garance vysoké kvality, kterou od produktů Merrell očekáváte, tak zůstává naprostou samozřejmostí i v případě, kdy je při výrobě využito recyklovaných materiálů. A navíc tím společně pomůžeme přírodě.

Vibram Ecostep Recycle

Vibram Ecostep Recycle

Společnost Vibram vždy zkoumala nová řešení, která respektují životní prostředí, a proto vyvinula ekologické směsi Ecostep Recycle a Ecostep Recycle EVO, které vznikají při výrobě a obsahují minimálně 30 % recyklované pryže Vibram.

Směs Vibram Ecostep Recycle, která se zrodila v roce 1994, je první průkopnickou ekologickou směsí, celosvětovou referencí recyklované pryže pro sololitové aplikace. Vibram Ecostep Recycle EVO je nejnovějším vývojem Vibram Ecostep Recycle. Inovativní kombinace udržitelnosti a výkonu, která poskytuje vyšší odolnost a lepší přilnavost na mokrém i suchém povrchu.

Vibram MegaGrip

Vibram MegaGrip

Vibram® Mega Grip podešev pro skvělou přilnavost a trakci na suchém i v mokrém prostředí

Vibram TC5+

Vibram TC5+

Vibram® TC5+ podešev poskytuje vynikající přilnavost a trakci v různorodém terénu
Vibram XS Trek Evo

Vibram XS Trek Evo

VIBRAM® XS TREK EVO – PŘEPRACOVANÝ STANDARD SVĚTOVÉ KVALITY, NEPŘEKONATELNÝ ZÁBĚR A VÝKON

Vibram XS TREK EVO je mnohostranně využitelná odolná směs, jež vynáší modely původně určené pro sportovní hřiště na úroveň aktivních sportů a aktivního životního stylu. S přepracovaným záběrem, který je srovnatelný s TC5, Vibram XS Trek Evo, je tu zcela nové technologické řešení.

a